Oval

מה הם שירותי ענן לעסקים

כל מה שרציתם לדעת על שירותי ענן לעסקים במקום אחד!

מהם שירותי ענן לעסקים? כל מה שצריך לדעת

רעיון הענן אינו עוד תעלומה מוחלטת. זהו מונח שנמצא בשימוש כל כך הרבה ובכל היבט של טרנספורמציה דיגיטלית וטכנולוגיה מודרנית,שכולם כבר מבינים כי שירותי ענן לעסקים הם חלק בלתי נפרד מחייינו, גם אם ההשלכות של שינוי הענן בעסקים עדיין לא נתפסו במלואן. אבל חוסר ההבנה של תשתית הענן ומה היא מעניקה לנו אומר שאנחנו לוקחים את הטכנולוגיה החיונית הזו כמובן מאליו. וכדי להעריך טוב יותר את שירותי ענן לעסקים נדרשת הבנה טובה יותר של מחשוב ענן, מה זה שירותי ענן לעסקים ואיך זה עובד?

פנייה מהירה

  מהם שירותי ענן לעסקים?

  עד לפני כמה שנים, הפירוש הבסיסי של הענן בפי כל זכה ללעג על ידי כך שצמצמו אותו למשפט: 'מחשב של מישהו אחר', עם זאת, במונחים הפשוטים ביותר, ההגדרה של מחשוב ענן היא הרבה מעבר לכך ובכל רגע נוספים עוד ועוד יכולות :

  המינוח המדויק של שירותי ענן לעסקים הוא "משאב תשתיתי דיגיטלי מבוזר המספק שירותים מתארחים דרך האינטרנט".

  ולמרות שיש כמה דרכים שונות להגדיר מחשוב ענן, ניתן לרכז את היכולות בחמשת ההיבטים המרכזיים האלה: רשת ⋄ ניהול נתונים ⋄ אִחסוּן ⋄ שירותים ⋄ מכשירים.

  סוגי שירותי ענן לעסקים

  שירותי ענן לעסקים הפכו לתעשייה שצומחת במהירות עצומה. השכיחות הגוברת של מחשוב הענן בשוק תביא בסופו של יום כל בית עסק באשר הוא להיות חלק מהגלובליות הבלתי נמנעת. ההשפעות הדינמיות של הטמעת שירותי ענן בארגון כבר באות לידי ביטוי בעיקר בשלושת המודלים הנפוצים והרחבים של שירותי מחשוב ענן: תוכנה כשירות (SaaS), תשתית כשירות (IaaS), ופלטפורמה כשירות (PaaS). מאפיין מגדיר נוסף של שירותי ענן לעסקים הוא שיכולות המחשוב, האחסון, הרשתות והאינטגרציה של שלושת המודלים נמצאות למעשה בבעלות הספק ומסופקות כשירות על בסיס מנוי לפי דרישה ללקוח.

  שלוש הקטגוריות הללו נועדו להיות מוערמות על גבי קטגוריות אחרות, מה שאומר שהן יכולות לעבוד ללא תלות זו בזו או בשילוב. תארו לעצמכם פירמידה תלת-שכבתית עם SaaS יושבת על העליונה ותועלת למשתמשי קצה, PaaS באמצע המסייעת למפתחים ומשרתת דרישות אינטגרציה, ו-IAaS בבסיס המסייע למנהלי מערכת.

  שירותי ענן לעסקים והמודלים המאפיינים אותם

  תוכנה כשירות ללקוח (SaaS) 

  פירוש הקיצור הוא – Software-as-a-Service המכונה בדרך כלל 'תוכנה לפי דרישה', SaaS הוא שירות מחשוב הענן המיושם הנפוץ ביותר עבור לקוחות עסקיים. עם מגוון רחב של סוגי יישומים ושירותים, SaaS מחליפה או מגדילה מערכות ארגוניות מסורתיות כולל ERP, חשבונאות, ניהול משאבי אנוש, מערכות ניהול תוכן, ניהול שרשרת אספקה ​​וניהול מלאי ותוכניות ניהול קשרי לקוחות (CRM), בין היתר. מכיוון ש-SaaS אינו מצריך רכישת תוכנית מורשית יקרה, משתמשים יכולים לגשת למספר יישומי ענן על בסיס הצורך.

  פלטפורמה כשירות ללקוח (PaaS)

  פירוש הקיצור הוא – Platform-as-a-Service חשבו על PaaS כמתווך של שירותי הענן מכיוון שהוא ממוקם במרכז, ומקשר בין SaaS ל-IaaS. שירות ענן זה מספק למשתמשים את כל הכלים הדרושים ליצירת פלטפורמה דיגיטלית. הוא כולל את הבסיס לאחסון, רשת ושרתים וירטואליים עם תוכנה וחומרה הדרושים לתכנון, פיתוח, בדיקה, הטמעה, ניהול ותפעול של יישומים תוך שילוב, ניתוח ושיתוף נתונים.

  תשתית כשירות ללקוח (IaaS)

  פירוש הקיצור הוא – Infrastructure-as-a-service שכבת IaaS מציעה אבני בניין חיוניות, אחסון מסדי נתונים ופלטפורמה וירטואלית. על ידי בניית פתרונות IT חסכוניים וניתנים להרחבה, החומרה המורכבת והיקרה מועברת לספק ענן צד שלישי. כל רכיבי ה-IT הללו הם אוטומטיים עבור לקוחות המסוגלים לספק בעצמם את כוח האחסון או העיבוד של פלטפורמות IaaS. הספקים אחראים גם לתחזוקה שוטפת, כולל תחזוקה של המערכת, גיבוי נתונים ויציבות עסקית.

  צרו קשר

  פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם

  דילוג לתוכן