טרנספורמציה דיגיטלית

השינוי הדיגיטלי שהעסק שלכם צריך

טרנספורמציה דיגיטלית מהפך בלתי נמנע

העולם שלנו מתקדם בקצב מואץ. ללא ספק כמעט בכל תחום הוא מתחדש, מתעדכן ומתרענן. בעבר היחסית לא רחוק, לפני תחילתה של טרנספורמציה דיגיטלית בכל בית עסק, קטן כגדול, עסקים וחברות היו עובדים בשיטה שכללה לא מעט ניירת והתערבות פיזית של בעלי תפקיד כאלה ואחרים נקודה למשל חברה יצרנית המייצרת מוצר כלשהו הייתה צריכה לקבל הזמנה טלפונית את ההזמנה היה צריך לרשום על דף הזמנה, אותו דף הזמנה היה עובר ל איש המכירות הרלוונטי לאותו מוצר, אותו איש מכירות היה צריך להקים הזמנה להעביר אותה למחסן, המחסנאי היה צריך להכין את ההזמנה להזמין חברת שילוח, להעמיס את המוצר על הרכב של השליח, והשליך היה מגיע אל הלקוח על מנת לספק את אותו מוצר, והדבר הקרוב ביותר אל טרנספורמציה דיגיטלית היא השימוש במחשבון במקום חשבוניה. בתהליך המכירה / אספקה זה מעורבים לא מעט גורמים אם ננסה לבדוק מי הם אנו נמצא את הלקוח כמובן שהוא התחיל את שרשרת הפעולות אחריו איש המכירות,  מחלקת הכספים, המחסנאי,  השליח. כמובן שתהליך זה למראית עין נראה יחסית די פשוט אולם יש עוד לא מעט דברים בדרך כגון התאמת המוצר ללקוח גביית התשלום תיאום אספקה ועוד הרבה דברים בין השורות שבסופו של דבר מייצרים את הפעולה הפשוטה של רכישה ואספקה. כל אלו ועוד היו יוצרים ועדיין למי מבעלי העסקים שעובד בשיטה זו תקלות בעיות היא התאמות וללא ספק הפסד כספים רבים. היום ב- מאה 21 העולם השתנה מקצה לקצה והזרז היה במיוחד לאחר פרוץ מגיפת הקורונה שפקדה אותנו ולא בטוח שאכן עזבה אותנו. רבים מבעלי העסקים הבינו שנוכחות במרשתת, כלומר באינטרנט היא עניין של חובה ולא מותרות. ארגונים גדולים עסקים קטנים ועסקים בינוניים כולם החלו בתהליך של טרנספורמציה דיגיטלית. טרנספורמציה דיגיטלית הפכה להיות אבן יסוד בכל ארגון או עסק קיים ובכל עסק שעתיד לקום. על מנת להבין מהי טרנספורמציה דיגיטלית צריך להבין עד כמה היא הכרחית וחשובה לנו כיום על מנת לקיים עסק, מכל סוג שהוא.

פנייה מהירה

  מהי טרנספורמציה דיגיטלית ומה היא דורשת מאיתנו

   אם נחלק את המילים "טרנספורמציה דיגיטלית" וננסה להבין מה היא, ראה כי היא מורכבת משתי מילים פשוטות: המילה טרנספורמציה הכוונה היא באיזשהו סוג של שינוי או מעבר, ומהמילה דיגיטלית כלומר שינוי דיגיטלי. ואכן כאשר אנו רוצים ליצור בעסק שלנו או בארגון טרנספורמציה דיגיטלית אנו צריכים ראשית דבר לדעת שפעולות אשר יתבצעו באופן ידני עתידות להפוך לפעולות דיגיטליות בעזרת מחשב לדוגמא. על מנת להטמיע שיטות עבודה דיגיטליות הוא בכלל ליצור טרנספורמציה דיגיטלית אמיתית בעסק יש לקחת בחשבון  כמה דברים בסיסיים וחשובים:

  • טרנספורמציה דיגיטלית אצל העובדים
   ברוב המקרים בבתי עסק שעדיין לא עברו טרנספורמציה דיגיטלית יש בעיה עיקרית עם העובדים, הרבה לפני הטמעת מערכות מחשב וכדומה. אולי בעלי העסק רוצים מאוד לעשות טרנספורמציה דיגיטלית בעסק אך יש צורך להכשיר את העובדים למהלך שכזה, הם צריכים להתקדם דיגיטלית וטכנולוגית ממש כמו שאתם עומדים לקדם את העסק שלכם. ואפילו יותר מכך, כפי שציינו בתחילה הקצ מהיר ביותר, ומה שיש היום משתדרג ומשתפר מחר, לכן שאלו את עצמכם ואת העובדים שלכם: האם הם מוכנים וערוכים לכך?
  • טרנספורמציה דיגיטלית בציוד
   מחשבון כיס, דפדפת צהובה, פתקים על לוח המודעות ולוחות מחיקים הם נחלת העבר, היום הכל ניתן לביצוע ישירות מהחשב ואפילו מהסמארטפון שלכם, תוכלו מכל מקום ובכל זמן להיות בעסק שלכם גם אם אתם לא באמת פיזית נמצאים. תתכוננו להתקין אצלכם מחשבים, שרתים, מדפסות וציוד תקשורת שיחבר בין כל המערכות האלו.
  • טרנספורמציה דיגיטלית אפליקטיבית
   אחד הדברים העיקריים הקשורים באופן ישיר אל טרנספורמציה דיגיטלית הוא ללא ספק אותם מערכות ממוחשבות וציוד מתקדם שבעזרתן תוכלו להעביר הודעות, לנהל לקוחות, לבקר מהלכים ולשלוט בכל רגע נתון על העסק שלכם, התוצאה הישירה מכך היא שאתם תדעו לתת מענה מיידי לכל צורך. אולם כדי שהדברים הללו יקרו יש צורך בשימוש עם תוכנות ומערכות אפליקטיביות. לדוגמה מערכת ניהול לקוחות שבעזרתה תוכלו להיות עם הלקוח שלכם ממש מרגע הפנייה הראשונה שלו אליכם ועד לאספקת המוצר, גם שימור לוחות נכלל בעניין זה ועם מערכת כדוגמת מאנדיי תוכלו לנתח תהליכים, לבקר משימות וממש להיות עם היד על הדופק בכל רגע נתון. 
  • טרנספורמציה דיגיטלית וההטמעה שלה
   לאחר שהבנתם כי אין טרנספורמציה דיגיטלית ללא ציוד מחשבים ומערכות ניהול לקוחות ופרויקטים צריך לקחת בחשבון את ההטמעה. הטמעת מערכות מחשב החל מהציוד וכלה בהדרכת העובדים לשימוש במערכות אלו מהווה חלק בלתי נפרד ואפילו החשוב ביותר בנושא טרנספורמציה דיגיטלית שבלעדיה כל העניין עלול להיכשל.
  • שינוי תפיסה לגבי טרנספורמציה דיגיטלית
   עכשיו שאנו יודעים כי מהלך של שינויים דיגיטליים בעסק כוללים התקנת מערכות, הטמעתם אצל העובדים יש עדיין פרט אחד שבלעדיו ההצלחה מוטלת בספק – העובדים עצמם. קחו לדוגמה חדר כושר שעבר טרנספורמציה דיגיטלית, הותקנו מחשבים, שרתים וכדומה, הוטמעו מערכות ואף כל מדריך קיבל טאבלט שאיתו יוכל לנהל ולבקר את הפעולות שלו מול המתאמנים השונים. אולם מה קרה בפועל? למרות הציוד המתקדם, למרות התוכנות המתוחכמות עדיין אחד המדריכים מעדיף לעבוד בשיטה הישנה שאליה הוא רגיל, עם דפדפות, פתקים ורשימות ידניות. מקרה כזה הוא דוגמה נחרצת לכישלון ההטמעה, ולכן חשוב לוודא שאכן יש שימוש באותם מערכות, עליכם כבעלי העסק מוטלת משימת ההטמעה המנטלית אצל העובדים שלכם, גרמו להםן להביןו שהמהלך מייעל ומקצר תהליכים. 

  האם באמת כדאי לנו להיכנס לתהליך של טרנספורמציה דיגיטלית?

  כאמור טרנספורמציה דיגיטלית כוללת שימוש בציוד, תוכנות ומערכות דיגיטליות מתקדמות אשר מטרתן לייעל ולשפר תהליכים בארגון שלנו. המהלך לרוב אינו זול ואינו פשוט, מעבר לציוד ולמערכות יש את הגורם האנושי שהוא זה שיעשה את ההבדל בין הצלחת המעבר לכישלונו. ככל שהארגון ועובדיו רתומים לביצוע השינוי ההצלחה מובטחת. בנוסף על מנת להבטיח את ההצלחה מומלץ לקחת חברה אשר מתמחה בייעוץ  וליווי של כל נושא הטרנספורמציה הדיגיטלית, ליווי מקצועי הוא זה שיצור אצלכם בארגון את ההצלחה.

  צרו קשר

  פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם

  דילוג לתוכן